Často kladené otázky

Čo sú eezysmile™?
Systém Eezysmile ™ je inovatívne a neviditeľné riešenie na nápravu nesprávneho zhryzu a  polohy zubov. Ide o postupné  nosenie série priesvitných  snímateľných vyrovnávačov, ktoré krok za krokom  narovnávajú zuby.  Žiadne kovové výstupky a drôty,  žiadne obmedzenia, ktoré sú spojené dodávajú s kovovými strojčekmi!

Eezysmile ™ je navrhnutý a vyrobený vo vašej blízkosti, v srdci Európy.  Profesionálnu liečbu môžete začať ešte rýchlejšie a za prijateľné náklady ako nikdy  predtým.

Priehľadné vyrovnávače Eezysmile ™ sú vyrobené z certifikovaného termoplastického materiálu schváleného FDA a EÚ. Neobsahujú žiadne  BPA, BPS, latex alebo lepok. Sú tenké transparentné , vyrobené najnovšími 3D technológiami. Perfektne zapadnú na vaše  zuby, takže sú prakticky  neviditeľné.
Ako eezysmile™ pracuje na mojom novom úsmeve?
Váš lekár – poskytovateľ eezysmile –  na základe pomerov v ústnej dutine vytvorí váš individuálny  liečebný plán, s vizualizáciou presných pohybov zubov do požadovaného výsledku. Vaše eezysmile priesvitné vyrovnávače  sú navrhnuté tak, aby vhodnou silou pôsobili a krok za krokom posúvali zuby na správne miesto. Počas pravidelnej návštevy  lekár bude monitorovať pokrok a uistí sa, že vaše vyrovnávače správne pracujú.
Je eezysmile vhodný pre mňa?

Áno! Eezysmile vyrovnávače sú skvelým riešením pre dospelých aj dospievajúcich, ktorí hľadajú nový úsmev. Môže byť použitý na liečbu  takmer všetkých bežných prípadov krivých zubov a nesprávneho zhryzu, od jednoduchých po zložité  - všetko s pohodlím a užívaním si života.

Aký je liečebný postup?

Eezysmile liečba  začína konzultáciou u lekára - poskytovateľa eezysmile. Váš lekár vyhodnotí vašu situáciu a neskôr vám poskytne len pre Váas pripravený digitálny  plán  liečby, ktorý vizualizuje postupnú zmenu vášho úsmevu. Po Vašom súhlase, eezysmile vyrovnávače sú vyrobené do 3-4 pracovných dní  a okamžite doručené do ambulancie lekára.

Ako dlho trvá liečby?

Dĺžka liečby závisí od zložitosti prípadu a od toho, ako ste disciplinovaný. Na základe vašich potrieb a pomerov v ústnej dutine,  lekár presne určí, ako dlho bude Vaša liečba trvať. Priemerná doba liečby je približne 7 až 18 mesiacov. Vďaka blízkej výrobe, eezysmile  môžete začať nosiť  už o 5 dní  po schválení. Tak dosiahnete svoj nový úsmev už o niekoľko mesiacov skôr. Túto výhodu oceníte najmä vtedy, keď chcete mať svoj vysnívaný úsmev vo Váš VEĽKÝ, ktorý je tak blízko! 

Koľko hodín denne mám nosiť moje vyrovnávače??

Najlepšie výsledky dosiahnete, ak budete nosiť  eezysmile neviditeľné strojčeky  20 až 22 hodín denne. Odložíte ich len počas jedenia,  pitia a  čistenia zubov

Ako často budem vymieňať vyrovnávače?

Môže sa to líšiť v závislosti od Vášho  prípadu. Váš lekár vám dá pokyny, ako často by ste mali prejsť na nové vyrovnávače. Mnoho lekárov odporúča zmenu eezysmile priesvitných vyrovnávačov  raz za dva týždne, v niektorých prípadoch raz za týždeň.

Je liečba s eezysmile bolestivá?

Eezysmile hýbe vašimi zubami jemnou, stálou silou,  niektorí ľudia popisujú mierny pocit tlaku počas prvých dní nosenia novej sady vyrovnávačov. To je úplne normálne, pretože zuby si musia najskôr zvyknúť na svoju novú polohu. Je to znak toho,  že vaše eezysmile vyrovnávače pracujú na vašom novom úsmeve.

Ako sa líši liečba eezysmile od iných spôsobov vyrovnávania zubov?
Rozdiely medzi eezysmile a tradičnými kovovými strojčekmi sú veľké  a rozmanité. Zatiaľ čo priehľadné eezysmile vyrovnávače regulujú zle umiestnené zuby takmer neviditeľne, kovové úchytky a drôty sú vždy viditeľné. Nosenie eezysmile je obzvlášť pohodlné a takmer bezbolestné vďaka pôsobeniu jemnej sily. Úprava kovových strojčekov  na druhej strane je niekedy bolestivá a nosenie kovových strojčekov denne môže byť nepríjemné. S priesvitnými vyrovnávačmi nemusíte meniť spôsob čistenia zubov. A žiadne obmedzenia v jedení Vašich jedál.

 Naviac eezysmile vyrovnávače umožňujú  vďaka svojej presnosti  veľmi prirodzenú a jasnú výslovnosť, menej attachmento než ostatní výrobcovia. 
Existujú nejaké obmedzenia, čo môžem počas liečby jesť? 

Pretože vyrovnávače eezysmile sa dajú jednoducho zložiť zakaždým keď idete jesť alebo len niečo malé zahryznúť,   nie sú  žiadne potraviny, ktoré by sta museli obmedziť kvôli liečbe vyrovnávačmi a okrem toho sú viac odolné zafarbeniu a škrabancom. 

Je liečba eezysmile dobrá pre moje zdravie?

Krásne a zdravé zuby vám dodajú žiarivý úsmev a zjasnia tak váš pohľad na život. Podporujú tiež zdravie vnútorných orgánov a vzhľad pokožky a vlasov. Zdravé a dobre udržiavané zuby bránia hromadeniu baktérií v ústach a chránia žalúdok pred chorobami.

Koľko stojí liečba pomocou eezysmile?

Cenu liečby stanovuje poskytovateľ - lekár. Závisí od druhu a rozsahu odchýlok. Vďaka tomu, že eezysmile sú vyrábané tu lokálne, náklady sú nižšie ako u iných značiek priesvitných vyrovnávačov. Podľa skúseností cena začína od 890 € pri liečbe FAST a od 3590€ pri liečbe FULL. Výber liečby závisí od rozsahu odchýlky. Váš individuálny liečebný návrh a cenu dostanete od poskytovateľa pred začiatkom samotnej liečby.

Môžem si objednať vyrovnávače priamo od eezysmile?

Všetky vyrovnávače, retainery, náhrady  musia byť objednané prostredníctvom vášho lekára – poskytovateľa eezysmile, pretože sú vyrábané na predpis. Ak chcete začať liečbu, objednať si náhradné vyrovnávače alebo retainery, kontaktujte priamo svojho lekára.

Budem musieť nosiť aj retainer po ukončení liečby?

S najväčšou pravdepodobnosťou áno. Väčšina lekárov odporúča, aby každý, kto ukončil ortodontické ošetrenie, či už s použitím kovových strojčekov alebo eezysmile, používal retainery, aby sa zabránilo postupnému posunu zubov späť do pôvodnej polohy. Každý prípad je iný, preto sa opýtajte svojho lekára, či potrebujete retainery.

Aký druh retainerov by som mať používať?

Existuje veľa typov retainerov. Retainery  eezysmile sú vyrobené na základe odtlačkov alebo skenov Vašich  zubov s použitím najmodernejšej technológie podobne ako pri eezysmile priesvitných vyrovnávačov. Retainery sú vyrobené z materiálu o 50% pevnejšieho než materiály na vyrovnávače, čo vám pomôže udržať si nový úsmev

Ako sa objednávajú retainery eezysmile, kde si ich môžem kúpiť??

Retainery  eezysmile sú súčasťou dodávky liečby FAST, MID a FULL.  Po ich vypotrebení si môžete nové sady retainerov objednať u svojho lekára.

Ako dlho budem musieť nosiť retainery?

Váš lekár vám dá konkrétne pokyny o tom, ako často a dlho musíte nosiť svoje retainery.

Stratili ste, zlomili alebo poškodili eezysmile vyrovnávač alebo potrebujete nový retainer? 

Ak stratíte alebo zlomíte eezysmile vyrovnávače  alebo jednoducho potrebujete nové retainery,  kontaktujte svojho lekára.  Váš lekár Vám  pomôže pri zakúpení novej sady retainerov eezysmile, takže sa môžete stále usmievať!

Ako mám postupovať pri čistení vyrovnávačov?

Po každom zložení vyrovnávačov ich opláchnite letnou vodou. Ak okolnosti umožňujú , vyčistite ich zubnou kefkou a nefarebnou ústnou vodou a opláchnite. Na vyrovnávače nikdy nepoužívajte horúcu vodu – mohlo by ich trvalo deformovať. Zvyknite si opláchnuť vyrovnávače, ihneď po vybratí a takto umyté odložte do puzdra eezysmile. Ak to vo vašej dennej starostlivosti nemáte zavedené, môžu sa začať tvoriť baktérie, spôsobujúce silný zápach kvôli vyschnutým slinám a povlakom.  Zložené vyrovnávače zakaždým umiestnite na bezpečné miesto – najlepšie do eezysmile puzdra, vyhnete sa tak možnému poškodeniu, nechcenému vyhodeniu a strate. Pri silnom znečistení môžte vyrovnávače  namočiť do roztoku čistiaceho prostriedku na zubné protézy. Pomôže to udržať ich v hygiene a čistote!